Közhasznúsági jelentés

A Tarpai Kikelet Egyesület (továbbiakban Egyesület)

2009. évre vonatkozó közhasznúsági jelentése.

I.                   Közhasznú tevékenység szakmai rész

Az Egyesület tevékenységét a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróságnál bejegyzett alapszabály szerint végezte. Az Egyesület 2010. március 11-i közgyűlése egyhangú szavazattal elfogadta a 2009. évi tevékenységi és pénzügyi beszámolót.

Az Egyesület közhasznú tevékenységei a következők voltak:

-         az intézmény ellátottjai számára üdüléseket, kirándulásokat szerveztünk.

-         légfrissítő berendezéseket vásároltunk a lakószobákba.

-         támogattuk az intézményben működő WAX Speciális Társulatot.

-         hozzájárultunk a társulat fesztiváli költségeihez (részvételi díjak és utazási költség biztosítása).

-         pályázatokat készítettünk a 2010. évre amelyeket benyújtottunk a MNÜA-hoz. Sikeres pályázatok esetén ezeket is fel szeretnénk használni ellátottjaink üdültetéséhez a következő évben.

II.                    Számviteli beszámoló

1./  Az Egyesület gazdasági tevékenységet nem végez tárgyi eszközökkel nem rendelkezik, munkavállalót nem alkalmazott. Működéséhez szükséges  pénzt tagdíjakból, pályázatokból és adományokból biztosítja, ezek felhasználása közösségi célokra történt. A számviteli törvény szerint egyszeres könyvvitelt vezet, kötelezettségeit pontosan teljesítette.

Az Egyesületnek adóbevallási kötelezettsége van, de adófizetési kötelezettsége nincs. Bevallási kötelezettségének eleget tett.

2./    A bizonylatok a szabályszerűség követelményeinek megfelelnek. A bevételeket és a kiadásokat tartalmazó bizonylatok az elnök által utalványozottak   A számviteli törvény és az egyéb szervezetekre vonatkozó rendelkezések előírásainak megfelelően a bevételekről és kiadásokról a  gazdasági felelős naplókönyvet vezet. Az ebben rögzített adatok alapján elkészítette a 2009. évi beszámoló mérleget.

III.             Anyagi források és felhasználása

Az Egyesület 2009. évi kiadásait saját tagdíjából valamint adományokból biztosította.

2009. évi pénzügyi beszámoló

Nyitó egyenleg 2009.01.01.:      267.765.-

(bankszámla: 169.040.-  pénztár: 98.725.-)

Bevételek

240.176.-

Postakönyv,bélyeg,nyugta vásárlása

3.780.-

Terápiás termékek eladásából származó összeg

2.550.-

794.314.-

272.332.-

Záró egyenleg 2009.12.31. :      789.747.- Ft.

(bankszámla: 731.852.-  pénztár: 57.895.-)

A tárgyévben az Egyesület által nyújtott juttatások részletezése

-         10 db illatosító berendezés vásárlása a lakószobákba 19.980.- Ft értékben

-         9 fő dolgozó és 4 fő ellátott szállás és étkezési költségeihez való hozzájárulás (Debrecen, MSMME Kulturális Fesztivál) 222.300.- Ft értékben

Megjegyzés:

·       A tárgyévben az Egyesület vezető tisztségviselői semmi nemű pénzbeli juttatást nem kaptak, nem pénzbeli szolgáltatásban nem részesültek.

·       Az Egyesület költségvetési támogatásban  nem részesült.

·       A központi költségvetési szervtől, az elkülönített állami pénzalaptól, a helyi önkormányzattól az Egyesület támogatást nem kapott.

Magyar Gabriella

elnök